راه های سالم و آسان برای تهیه غذا

راه های سالم و آسان برای تهیه غذا

راه های سالم و آسان برای تهیه غذا ، اکثر ما تا زمانی که شکم مان به قار و قور نیفتد به فکر تهیه غذا نمی‌افتیم.  بعد از احساس گرسنگی هم هرچه به دستمان برسد می خوریم تا خودمان را سیر کنیم. با این کار رعایت یک رژیم غذایی سالم تقریباً غیر ممکن است. با کمی خلاقیت و برنامه ریزی می توانید یک وعده غذایی سریع، راحت و سالم تهیه کنید. در ادامه دایتون راه های سالم و آسان برای تهیه غذا ارائه می دهد…

خوردن غذا سر میز کار

 

 خوردن غذا سر میز کار

خیلی از افراد غذای خود را هنگام کار و مخصوصاً پای میز کامپیوتر می خورند. با این کار اولاً افراد به نوع غذا و میزان سلامت آن توجهی نمی کند. ثانیاً مزه و طعم غذا را متوجه نمی شوند.

راه حل:  اینگونه افراد باید هنگام خوردن غذا از میز کار یا کامپیوتر فاصله بگیرند. حتی برای ۱۵ دقیقه تمرکز و توجه به غذایی که در حال خوردن آن هستید باعث می‌شود شما مزه غذا را بهتر فهمیده و پس از اتمام آن بیشتر احساس رضایت کنید. همچنین سعی کنید از غذاهای بسته‌بندی کمتر و از غذاهای سالم بیشتر استفاده کنید مثلا اگر به ماست خیلی علاقه دارید سعی کنید نوع کم چرب و آن را مصرف کنید.

 

 توجه بیش از حد به تغذیه کودکان و فراموش کردن تغذیه خود

 

حتما بخوانید: خواص شگفت انگیز ژلاتین

 

 توجه بیش از حد به تغذیه کودکان و فراموش کردن تغذیه خود

برخی خانم‌های شاغل آنقدر به تغذیه فرزندان خود اهمیت می دهند که در نهایت تغذیه خود را فراموش می کنند و هنگام ناهار، یک وعده غذای آماده و سریع مصرف می کنند.

 راه حل: وقتی غذای فرزندان خود را آماده می کنید، غذای خود را نیز آماده کنید. اگر صبح سرتان خیلی شلوغ است این کار را شب قبل انجام دهید. اگر برای همه یک نوع غذا آماده می کنید، کارتان راحت تر می شود. سعی کنید ارزش غذایی وعده ناهار را با انتخاب مواد غذایی مناسب بالاتر ببرید. مثلا از نان جو برای ساندویچ ها استفاده کنید یا اینکه حتماً یک نوع میوه به همراه غذا بگذارید.

 احساس گرسنگی بلافاصله بعد از صرف غذا

 

 احساس گرسنگی بلافاصله بعد از صرف غذا

برخی افراد غذاهای نسبتاً سالم مصرف می کند اما با وجودی که حجم وعده های غذایی آنها کم نیست، مدتی بعد از خوردن غذا دوباره احساس گرسنگی می کنند. نتیجه این مشکل این است که این احساس گرسنگی را با خوردن تنقلات ناسالم بین وعده ها برطرف می‌کنند.

 راه حل:  پروتئین بیشتری مصرف کنید. کربوهیدرات ممکن است شما را زودتر سیر کند. اما خوردن پروتئین با نگه داشتن قند خون شما در حد تعادل،  شما را به مدت طولانی تری سیر نگه می دارد. از گوشت و مرغ بیشتری استفاده کنید.

 

 فاصله زیاد بین صبحانه و ناهار

 فاصله زیاد بین صبحانه و ناهار

برخی افراد صبح زود سر کار خود حاضر می شوند اما به دلیل مشغله زیاد ناهار خود را دیر می خورند. حداقل ۷ ساعت فاصله بین دو وعده ایجاد می شود. در چنین شرایطی حتی خوردن یک میان وعده سبک نیز نمی تواند موثر واقع شود. حتی اگر ناهار خوبی هم بخورید، نمی‌توانید گرسنگی ناشی از این فاصله طولانی را جبران کنید.

 راه حل: یک صبحانه خوب شامل انواع پروتئین مانند تخم مرغ و پنیر کم چرب و یک میان وعده مقوی در چنین شرایطی جزء ضروریات است. با این کار شما سطح انرژی و اشتهای خود را در طول روز متعادل نگه میدارید. ماست میوه‌ای و پنیر گزینه‌های خوبی برای میان وعده هستند اما بدن شما به پروتئین و کربوهیدرات بیشتری نیاز خواهد داشت. سعی کنید از میان وعده های سالم و مغذی استفاده کنید تا سوخت بدن شما در طول روز تامین شود. خوردن انواع مغزها و میوه های خشک یکی از بهترین گزینه ها برای رسیدن به این مقصود است.

 

حتما بخوانید: مقالات موجود در این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *