رژیم وحشتناک لاغری سریع

رژیم وحشتناک لاغری سریع

از رژیم وحشتناک لاغری سریع چه می‌دانید؟

رژیم وحشتناک لاغری سریع ممکن است برای افراد مختلف عملکردی متفاوت داشته باشد. گاهی پیش آمده که افراد به دلایل مختلف به هدف تناسب‌اندام از رژیم‌های سریع و وحشتناک لاغری استفاده می‌کنند. در برخی مواقع این رژیم‌ها برای سیستم بدن بسیار خطرناک هستند. همچنین موجب بروز مشکلات خواهد شد.

ازآنجایی‌که درصد زیادی از افراد در فکر لاغری و تناسب‌اندام هستند، راه‌های مختلفی از کارشناسان متعدد پیشنهاد می‌شود. یکی از این راه‌ها عمل‌های جراحی بوده است. این روش برای برخی از افراد مناسب نیست بنابراین نمی‌توان برای همه افراد آن را تجویز نمود. یکی دیگر از روش‌های لاغری، رژیم وحشتناک لاغری سریع است. زمان استفاده از این رژیم‌ها نیز باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

انواع رژیم وحشتناک لاغری سریع کدام‌اند؟

رژیم وحشتناک لاغری سریع را می‌توان به دو گروه تقسیم نمود. البته هرکدام از آن‌ها مجدداً به زیرمجموعه‌های بیشتری تقسیم می‌گردند. این تقسیم‌بندی عبارت‌اند از:

 1. رژیم لاغری وحشتناک سریع اصولی
 2. رژیم لاغری وحشتناک سریع غیراصولی

رژیم لاغری اصولی چگونه است؟

رژیم وحشتناک لاغری سریع درصورتی‌که اصولی باشد برای فرد امن و بدون عوارض خواهد بود. این نوع از رژیم با تغییر درست سبک زندگی آغاز می‌شود. در این روش افراد تصور می‌کنند بیشتر از قبل غذا می‌خورند. باید گفت این تصور کاملاً صحیح است، زیرا رژیم آن‌ها شاید پر از پروتئین و فیبر است ولی کالری بسیار کمتری از قبل را شامل می‌شود.

در طرف دیگر این روش برخلاف رژیم‌های نادرست، به خواب کافی، سحرخیزی و میل صبحانه در زمان درست بسیار تأکید می‌شود. در کنار این رژیم غذا با لقمه‌های کوچک‌تر و به‌صورت آرام‌تر بلعیده می‌شود. ما قصد داریم در اینجا شما را با بعضی از رژیم‌های لاغری سالم و اصولی آشنا نماییم.

رژیم کف دست و انگشتی

شما در این روش مقدار درست مصرف هرکدام از مواد غذایی را متوجه می‌شوید. این کار نیاز به داشتن ترازو و معیار خاصی ندارد. معیار اصلی انگشت و کف دست خود شماست. به طور مثال در روش رژیم دو کفه دست اسفناج خام در 5 روز مقدار مناسبی از سبزی اسفناج پرخاصیت را در کنار غذای خود خواهد داشت. رژیم اسفناج خام برای مدت 5 روز و 80 گرم اسفناج خام است. البته باید تأکید کرد که هیچ‌گاه سبزیجات در رژیم‌های سالم نباید پخته شوند.

رژیم وحشتناک لاغری سریع برای افراد خیلی چاق

این روش که بهتر است افراد خیلی چاق از آن استفاده کنند در 5 روز اتفاق می‌افتد. درصورتی‌که فرد اراده قوی به انجام آن داشته باشد در روز ششم بالغ بر 5 کیلو وزن خود را از دست خواهد داد. دستور اجرای این نوع از رژیم وحشتناک لاغری سریع عبارت است از:

 • روز اول: سه عدد سیب، سه عدد خیار، نصف یک کاهو، تا یک کیلوگرم ماست بدون چربی، دو عدد خرما، چای و قهوه بدون قند به هر میزان و آب تا ده لیوان.
 • روز دوم: سه عدد سیب، سه عدد خیار، نصف یک کاهو، سه عدد تخم‌مرغ آب پز سفت بدون نمک، دو عدد خرما، چای و قهوه بدون قند و شکر و آب تا ده لیوان.
 • روز سوم: سه عدد سیب، سه عدد خیار، نصف یک کاهو، نصف یک مرغ آب پز یا کبابی بدون نمک و فلفل و بدون زعفران و روغن، دو عدد خرما، چای و قهوه بدون قند و شکر و آب تا ده لیوان.
 • روز چهارم: سه عدد سیب، دو عدد پرتقال، نیم کیلو گوشت گوساله بدون چربی آب پز یا کبابی بدون نمک، دو عدد خرما، چای و قهوه بدون قند و شکر و آب تا ده لیوان. روز پنجم: سه عدد سیب، دو عدد خیار، یک پرتقال، نصف یک کاهوی متوسط، یک عدد تخم‌مرغ آب پز سفت، تا نیم کیلوگرم ماست رژیمی، نصف سینه مرغ آب پز یا کبابی، دو عدد خرما، چای و قهوه بدون قند و شکر و آب تا ده لیوان.

رژیم لاغری غیراصولی چه ویژگی‌هایی دارد؟

این رژیم‌ها همان‌طور که از نامشان مشخص است، غیراصولی هستند و درعین‌حال احتمال خطر و ریسک زیادی برای افراد ایجاد می‌کنند. رژیم وحشتناک لاغری سریع غیراصولی شاید در ظاهر بسیار اثربخش هستند، اما در طول زمان زیان‌های فراوانی برای بدن به وجود می‌آورند.

روش‌های رژیم وحشتناک لاغری سریع غیراصولی با گذشت زمان، تمامی ارگان‌های بدن را تحت تأثیر قرار داده و موجب کمبود پروتئین، از بین رفتن بافت عضلانی، اسیدهای چرب ضروری، یبوست، سنگ کلیه و مشکلات دیگر می‌شوند. در این قسمت به برخی از این رژیم‌های غیراصولی اشاره خواهیم نمود:

روش کرم کدو

در این روش افراد از تخم کرم کدو استفاده می‌کنند. در ظاهر روش خوبی است، زیرا فرد مواد مغذی را مصرف کرده و تغذیه خود را مانند قبل ادامه می‌دهد و درعین‌حال سریعاً لاغر می‌شود. البته در کنار آن می‌تواند از داروهای ضد باکتریایی و ضد انگل استفاده نماید. با گذشت مدت‌زمان کوتاهی کرم‌ها مشکلات متعددی را در بدن فرد رژیم گیرنده ایجاد می‌کنند.
همچنین ممکن است باعث انسداد روده شوند. فرد در ابتدا هیچ علائمی را احساس نمی‌کند و تصور خواهد کرد که از عواقب رژیم لاغری است. درصورتی‌که این روش کم‌کم با اسهال، استفراغ و سردرد شروع شده و با افزایش و تولیدمثل کرم‌ها بیشتر می‌شود. این روش در سراسر دنیا غیرقانونی مطرح شده است.

روش بالن

یکی دیگر از روش‌های لاغری سریع و خطرناک رژیم بالن است. در این روش در بالن مایعی مانند آب یا آب‌لیمو ریخته می‌شود. این روش علاوه بر اشتباه بودن بسیار خطرناک است. بالن در فرد موجب عدم هضم غذا و جذب مواد غذایی خواهد شد. از طرفی ممکن است در معده بترکد. در ادامه فرد دارای عفونت داخلی می‌شود و ممکن است جان خود را نیز از دست بدهد.

روش خواب

برخی افراد تصور می‌کنند خوابیدن و نخوردن غذا در طولانی‌مدت باعث می‌شود به‌راحتی و بدون مشکل لاغر شوند. اما این یک طرف ماجراست. در مقابل فرد دچار بی‌آبی و عدم سوخت‌وساز شده و درنتیجه متحمل آسیب‌های جدی می‌شود.

روش غذای کودک

درروش مصرف غذای کودک برای رژیم وحشتناک لاغری سریع فرد در عوض مصرف غذای مناسب در هر وعده تنها یک لیوان غذای پوره شده می‌خورد. شاید یک نوزاد بتواند به‌راحتی با این غذا شبانه‌روز را سپری کند و افزایش وزن هم داشته باشد. اما یک فرد بالغ با این روش با مشکلات زیادی مانند بی‌حالی، کسالت و بی انرژی بودن مواجه خواهد شد؛ بنابراین این راه نیز خطرناک و مردود شمرده می‌شود.

رژیم بیسکویت

رژیم‌های غذایی باید همه مواد غذایی را در برداشته باشد. به‌عنوان‌مثال هیچ فردی نمی‌تواند بدن سالمی بدون پروتئین داشته باشد. در این رژیم تنها می‌توان از بیسکویت برای سیر شدن استفاده نمود. البته بیسکویت ماده خوبی برای جلوگیری از اشتها است، اما برای بدن کافی نیست و در مدت نه‌چندان طولانی منجر به صدمه خواهد شد.

چرا گاهی افراد از روش رژیم وحشتناک لاغری سریع وحشت دارند؟

برخی از افراد از گرفتن رژیم لاغری سریع به دلایل مختلف واهمه دارند. این دلایل عبارت‌اند از:

 • ناآگاهی از نوع رژیم و عواقب آن
 • ریزش احتمالی مو
 • احتمال بی‌حالی و کسالت
 • محدودیت غذایی
 • هزینه‌بر بودن انواع رژیم
 • چروکیده و بدقیافه شدن صورت

سخن پایانی

امروزه افراد زیادی به دنبال تناسب‌اندام هستند. رژیم وحشتناک لاغری سریع یکی از روش‌های تناسب‌اندام است. البته افراد نباید بدون آگاهی و مشورت پزشک متخصص و مجرب روشی را انتخاب و اجرا نمایند. رژیم‌ها انواع متفاوتی دارند، اشخاص به دلایل مختلف از هرکدام از روش‌ها می‌توانند استفاده کنند.

درهرصورت بهتر است برای رسیدن به وزن ایده‌آل و تناسب‌اندام از اصولی مانند: انجام ورزش مداوم، خواب کافی، مصرف غذای سالم، آگاهی و شناخت مقدار کالری هر ماده غذایی پیروی کنند. شما می‌توانید با رژیم‌های تخصصی خانم دکتر مفیدی به اندام ایده‌آل خود برسید، بدون اینکه به سلامت خود آسیب بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *