ترفندهایی برای آب کردن شکم و پهلو سریع

آب کردن شکم و پهلو سریع

آب کردن شکم و پهلو سریع، یک آرزوی دیرینه برای خیلی از ما است. چربی‌هایی که به همین راحتی از بین نمی‌روند و در هنگام خوردن هر خوراکی لذیذی ما را به فکر فرو می‌برند. هر کاری که می‌کنید، به هر ورزشی که متوسل می‌شوید و هر رژیمی که می‌گیرید، انگار نه انگار! مشکل کار کجاست؟ شاید با خودتان تصور کنید که لابد چربی شکم شما ناشناخته است و قرار است تا آخر عمر همراهتان باشد.

با ما همراه باشید تا انواع چربی شکمی و دلایل ایجادش را معرفی کنیم و همچنین راهکارهایی برای مبارزه با هریک را ارائه خواهیم داد. در این مقاله قصد داریم به بررسی روش‌های مختلف آب کردن شکم و پهلو سریع بپردازیم.

علت تجمع چربی شکمی چیست؟

اولین نوع از انواع چربی شکم، چربی ناحیه پهلو است. در این نوع چربی شکمی، شما در اصل شکم ندارید و بیشتر پهلوهایتان چاق خواهد شد. البته گاهی اوقات فرد دارای چربی شکمی نیز هست و پکیج کاملی از چربی شکمی دارد. از عوامل افزایش چربی شکم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سبک زندگی بدون تحرک و ورزش
 • مصرف بیش از حد شیرینی و زیاده‌روی در خوردن مواد شیرین
 • نوشیدن بیش از حد الکل
 • مصرف زیاد شکر و کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده (کلوچه، کیک و نان سفید) یا کربوهیدرات‌های ترد و شکننده (پاستا و برنج) در رژیم غذایی

چطور سریع از شر چربی‌های شکم و پهلو خلاص شویم؟

با توجه به عللی که در بالا برای بروز این نوع چاقی معرفی کردیم، راه‌حل‌های زیر می‌توانند تا حد زیادی به آب کردن شکم و پهلو سریع به شما کمک کنند.

 • زمانی را برای ورزش کردن خالی کنید

اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌گویند اصلاً وقت برای ورزش، نداریم. همین بهانه‌ها باعث ماندگار شدن چربی‌های نواحی مختلف بدن خواهند شد.

 • رژیم غذایی‌تان را تغییر دهید

بهتر است بعضی از لبنیات و غذاهای کم چربی را از برنامه غذایی خود حذف کنید. حتماً تخم‌مرغ، گوشت بدون چربی و سبزیجات، مغزها و ماهی‌های پرچربی مثل سالمون را در برنامه غذایی‌تان بگنجانید.

 • الکل مصرف نکنید

یکی از علت‌های اصلی تجمع چربی در پهلوها می‌تواند همین مصرف الکل باشد. بهتر است به کلی مصرف الکل را حذف کنید یا به حداقل برسانید.

چربی استرسی به چه نوع چربی گفته می‌شود؟

دومین نوع از انواع چربی، چاقی در اطراف شکم است و اصلاً بافت شل و افتاده‌ای ندارد. علت این نوع چربی شکمی شامل موارد زیر می‌شود:

 • استرس مزمن (سطح بالای کورتیزول)
 • حذف بعضی از وعده‌های غذایی
 • مصرف زیاد قهوه
 • سندرم روده تحریک‌پذیر
 • مصرف غذاهای ناسالم (آجیل نمکی، چیپس، سیب زمینی و غیره)

چطور از شر چربی‌های استرسی خلاص شویم؟

این یک سؤال رایج و متداول است و در این قسمت می‌خواهیم با چندین راهکار را برای آب کردن شکم و پهلو سریع که در اثر استرس به وجود می‌آیند، معرفی کنیم.

 • زودتر به رختخواب بروید

کم می‌خوابید و به همین خاطر میزان استرستان در طول روز زیاد است. دیر خوابیدن‌های شبانه باعث ترشح هورمون استرس (لیپتین) می‌شود و اشتها و متابولیسمتان را تغییر خواهد داد.

 • قبل از خواب، ریلکسیشن انجام دهید

انجام تمرینات تنفسی، حمام آب گرم قبل از خواب یا مدیتیشن همه این‌ها به خواب راحت‌تر شما کمک خواهد کرد. به کلی مصرف قهوه شبانه را از روند زندگی‌تان حذف کنید.

 • بیش از حد تمرین هوازی انجام ندهید

انجام بیش از حد تمرینات هوازی می‌تواند سطح کورتیزول خونتان را بالا ببرد و بدتر باعث چاقی شکمی‌تان شود. گاهی اوقات یوگا و تمرینات قدرتی را نیز چاشنی تمریناتتان کنید.

 • منیزیم را به رژیمتان اضافه کنید

منیزیم یک ماده معدنی است که باعث آرامش بیشترتان می‌شود. می‌توانید با مصرف سبزیجات، آجیل‌ها و مصرف سبوس گندم نیاز بدنتان به منیزیم در طول روز را برآورده کند.

چربی زیر شکم چگونه به وجود می‌آید؟

یکی از انواع چربی شکمی، زیر شکمی است. در اصل شما لاغر و باریک اندام هستید ولی زیر شکمتان کمی متورم است و شما را چاق نشان می‌دهد. علت‌های مختلف این نوع چربی شکمی عبارت‌اند از:

 • به تازگی زایمان داشته‌اید
 • همیشه برنامه ورزشی‌تان تکراری است و بیش از حد ورزش می‌کنید
 • رژیم غذایی‌تان یکنواخت است
 • شاید انحراف ستون فقرات دارید

چطور از شر چربی زیر شکم خلاص شویم؟

مبارزه با هریک از انواع چربی شکم، راه و روشی خاص دارد. برای ازبین‌بردن این نوع چربی، راه‌های زیر را امتحان کنید:

 • رژیم غذایی سالم و سرشار از فیبر: مصرف روزانه سبزیجات، نان غلات کامل و سبوس‌دار و دیگر منابع فیبر
 • خلاص شدن از اسکوات‌های تکراری: احتمالاً به تازگی شنیده‌اید که حرکت اسکوات حرکت فوق‌العاده‌ای برایتان است و دیگر بدون هیچ‌گونه برنامه خاص و بدون اطلاع از فرم صحیح حرکت، فقط همین حرکت را انجام می‌دهید. این کار در طولانی مدت باعث انحراف ستون فقرات می‌شود و شکمتان برجسته‌تر از قبل به نظر خواهد رسید
 • پیروی از برنامه ورزشی مناسب: بدن و عضلات شکم شما نیاز به برنامه ورزشی اصولی و حرفه‌ای دارد. نمی‌توانید با انجام روزی سه حرکت آن هم بدون مشورت مربی متخصص، به نتیجه‌ دلخواهتان برسید

چه افرادی نیاز به کوچک کردن شکم دارند؟

از جایی به بعد، خیلی از افراد مشکل چندانی برای کاهش وزن ندارند و بیشتر به فکر کاهش سایز اندام‌ها هستند؛ به ویژه برای ناحیه شکم. معمولاً با شروع شدن روند چاقی اولین قسمت‌هایی از بدن که افزایش سایز دارد، شکم و پهلو است. از طرفی دیگر نیز با شروع روند لاغری، تنها قسمتی که دیرتر به کاهش سایز می‌رسد و لاغر می‌شود، شکم و پهلو است.

این قسمت از بدن چربی‌های سرسختی دارد و برای حذف شدن آن معمولاً روند زمان‌بری لازم است. مگر اینکه رو به روش‌های جراحی تهاجمی یا غیرتهاجمی آورده شود. البته باید توجه داشت که آیا واقعاً سایز دور شکم نامناسب است یا خیر؟ عدد مشخص و نرمالی برای سایز دور شکم نمی‌توان در نظر گرفت. زیرا سایز شکم هر فرد ممکن است بنا به قد و استخوان‌بندی مانند اندازه لگن متفاوت باشد.

این قسمت از بدن چربی‌های سرسختی دارد و برای حذف شدن آن معمولاً روند زمان‌بری لازم است. مگر اینکه رو به روش‌های جراحی تهاجمی یا غیرتهاجمی آورده شود. البته باید توجه داشت که آیا واقعاً سایز دور شکم نامناسب است یا خیر؟ عدد مشخص و نرمالی برای سایز دور شکم نمی‌توان در نظر گرفت. زیرا سایز شکم هر فرد ممکن است بنا به قد و استخوان‌بندی مانند اندازه لگن متفاوت باشد.

در برخی از موارد نیز ذکر شده است که در صورتی که نسبت دور کمر به دور لگن، برای آقایان بیشتر از 9 و برای خانم‌ها بیشتر از 8 باشد، نشان دهنده چاقی شکمی است. از این رو لازم است راهکارهای درستی را برای کوچک کردن شکم پیش گرفت. برای اندازه گیری بهتر است از یک متر استفاده کنید و محاسبات لازم را انجام دهید.

بهترین راهکارها برای آب کردن شکم و پهلو سریع کدام‌اند؟

از آنجایی که یکی از فاکتورهای مهم برای تناسب اندام کمر باریک است، همواره برای از بین بردن شکم و رسیدن به کاهش سایز کمری تلاش‌هایی انجام می‌شود. اما در ادامه قرار است سراغ روش‌های ایمن و درست آن برویم.

برای آب کردن شکم و پهلو سریع  چه بخوریم؟

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آب کردن شکم و پهلو سریع  به خوراکی‌هایی که خورده می‌شوند مربوط است. در این قسمت بهتر است خوراکی‌ها و مواد غذایی که در کاهش سایز شکم مؤثر هستند را برایتان معرفی کنیم.

 • صبحانه پروتئینی

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که به احساس سیری در طول روز کمک می‌کند، مصرف صبحانه کامل و پروتئینی است. تخم مرغ یا کره بادام زمینی از بهترین گزینه‌های موجود هستند و بهتر است شکر و کافئین زیادی را از این وعده حذف کرد و به مقدار متعادلی کربوهیدرات میل کرد. البته مصرف سبزیجات مانند گوجه و خیار نیز در کنار دریافت پروتئین می‌تواند گزینه بسیار عالی باشد.

 • مصرف جو دوسر

یکی از گزینه‌های عالی و کامل برای دریافت فیبر، جو دوسر است. این ماده غذایی در وعده صبحانه یا حتی میان وعده با شیر، می‌تواند انرژی و نیازهای بدن را تأمین کند.

 • مصرف میان وعده

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که بسیاری از افراد ممکن است آن را از رژیم غذایی خود حذف کنند میان وعده است. دریافت میان وعده‌های مفید می‌تواند انرژی بدن را تأمین کند و سوخت و ساز بدن را بهبود بخشد. برای میان وعده مقدار متعادلی از میوه خشک و یا مغزها گزینه‌های بسیار مفیدی هستند.

 • مصرف سبزیجات

مصرف سالاد کاهو یا گوجه و خیار قبل از وعده غذایی اصلی، علاوه بر اینکه سیری را ایجاد می‌کند به جلوگیری از یبوست و پرخوری منجر می‌شود. برای آب کردن شکم و پهلو سریع  باید قبل از غذای اصلی، حتماً بشقابی از سبزیجات بدون افزودن هیچ سس چربی، استفاده کرد.

 • میوه‌های مفید برای کوچک کردن شکم

مصرف میوه‌ها برای میان وعده به منظور تأمین ویتامین‌های مورد نیاز لازم است. اما وقتی هدف آب کردن شکم و پهلو سریع  باشد بهتر است از گزینه‌هایی استفاده کرد که کربوهیدرات کمتری دارند و فیبر بیشتری به بدن می‌رسانند. گزینه‌هایی مانند آناناس، سیب و طالبی برای این منظور بسیار عالی هستند اما باید به اعتدال مصرف شوند زیرا حاوی قند هستند.

 • شکلات تلخ

یکی از گزینه‌های بسیار عالی برای آب کردن شکم و پهلو سریع، شکلات تلخ است. کاکائو مقادیر زیادی کافئین را به همراه دارد که برای افزایش چربی سوزی بسیار مفید است. به ویژه اگر قبل از ورزش استفاده شود. اما باید انواع بالای 70 درصد را برای این منظور تهیه کرد تا چربی و شکر کمتری داشته باشد.

 • ادویه‌های مفید برای آب کردن شکم و پهلو سریع

برخی از انواع ادویه  در آب کردن شکم و پهلو سریع  مؤثر هستند و بهتر است در تهیه غذا یا خوراکی‌ها به کار برده شوند:

زردچوبه

انواع فلفل

دارچین

زنجبیل

 • مصرف پروتئین

یکی از نکات مهمی که به سوخت چربی‌های اضافی بدنی و رشد عضلات منجر می‌شود، دریافت پروتئین است. بهتر است گزینه‌هایی را انتخاب کنید که کم چرب و بدون پوست باشند.

پرهیز از خوردن مواردی مانند:

 • پرهیز از مصرف نوشیدنی‌های الکلی
 • قند و شکر

که این قند و شکر شامل انواع نوشابه‌ها و دلستر، آبمیوه‌های مصنوعی و انواع آب‌نبات و شکلات شیرین و… هم می‌شوند.

سخن پایانی

در این مقاله چندین راه حل کاربردی برای آب کردن  شکم وپ هلو سریع به شما ارائه شد که با رعایت آنان می‌توانید به اندام مد نظر خود برسید. این راهکارها شامل برنامه غذایی مناسب است که تمامی نیازهای شما را برطرف کند و از تجمع چربی‌های شکم و پهلو جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *