فواید رژیم غذایی سالم

فواید رژیم غذایی سالم

فواید رژیم غذایی سالم : حتما می دانید که رژیم غذایی سالم به طور معمول شامل غذاهای غنی از مواد مغذی و از همه گروه‌های اصلی غذایی است. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به پروتئین بدون چربی و غلات کامل و چربی‌های سالم و میوه‌ها و سبزیجات با رنگ‌های مختلف اشاره کنیم.

10 فایده رژیم غذایی سالم

فواید رژیم غذایی سالم

سلامت قلب

بسیاری از منابع معتبر و علمی طبق گزارش‌های گوناگون اذعان دارند که با تغییر شیوه زندگی و افزایش فعالیت بدنی و رعایت رژیم غذایی سالم می‌توانید تا 80 درصد از بیماری‌های زودرس قلبی و سکته مغزی جلوگیری کنید. رژیم سبک زندگی و رژیم ورزشی دایتون به شما کمک می‌کند، قلب سالمی داشته باشید. در انتهای مطلب به شرح کامل مزایای رژیم‌های یاد شده خواهیم پرداخت.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

مصرف غذاهای حاوی آنتی‌اکسیدان به محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب می‌پردازد و خطر ابتلا به سرطان را در افراد تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

آیا غذاهای سرشار از آنتی‌اکسیدان را می‌شناسید:

 • انواع توت‌ها مانند بلوبری و تمشک
 • سبزی‌های با برگ‌های تیره
 • کدوتنبل و هویج
 • آجیل و دانه‌ها

حال و روحیه بهتر

برخی شواهد حاکی از ارتباط مستقیم و تأثیرگذار رژیم غذایی بر خلق‌وخو افراد است. به‌خصوص اگر رعایت رژیم غذایی سالم را با رژیم ورزشی دایتون همراه کنید.

بهبود سلامت روده

روده بزرگ از باکتری‌های طبیعی مملو است. این باکتری‌ها نقش مهمی در متابولیسم و گوارش ایفا می‌کنند. برخی از گونه‌های باکتری ویتامین K و B تولید می‌کنند. وجود این باکتری‌ها برای روده بزرگ مفید است.

بهبود حافظه

رژیم غذایی سالم به حفظ شناخت و سلامت مغز شما بسیار کمک می‌کند. در میان انواع رژیم‌ها رژیم مدیترانه‌ای شامل مواد مغذی بسیار است و به بهبود حافظه شما کمک خواهد کرد.

کاهش وزن

حتماً می‌دانید که اضافه‌وزن یا چاقی عوامل خطر برای بسیاری از بیماری‌ها محسوب می‌شود، از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • بیماری قلبی
 • دیابت نوع 2
 • تراکم استخوان ضعیف
 • برخی از سرطان‌ها

در دایتون امکان دریافت رژیم کاهش وزن برای شما تعبیه شده است. به‌راحتی با رژیم 4 هفته‌ای وزن کم کنید و از اندام جدیدتان لذت ببرید.

کنترل دیابت

رعایت رژیم غذایی سالم می‌تواند به افراد مبتلا به دیابت در موارد متعددی کمک کند. مهم‌ترین آن‌ها عبارت هستند از:

 • مدیریت سطح گلوکز خون
 • حفظ فشارخون و کلسترول در محدوده هدف
 • جلوگیری یا به تأخیر انداختن عوارض دیابت
 • حفظ وزن متوسط

استخوان‌ها و دندان های قوی

رعایت رژیم غذایی حاوی کلسیم و منیزیم کافی به شما این امکان را می‌دهد که از استحکام استخوان‌ها و دندان‌های خود لذت ببرید. حفظ سلامت استخوان‌ها می‌تواند خطر ابتلا به پوکی‌استخوان را به حداقل برساند.

دستیابی به خوابی راحت

عوامل خطرناکی که شامل چاقی، نوشیدن الکل و عدم رعایت رژیم غذایی سالم است، ممکن است مجاری تنفسی شما را در طول خواب بارها مسدود سازد.

سلامت نسل بعد

کودکان شاهد تمامی رفتارهای ما در رابطه با سلامتی هستند و عادات مفید مثل رعایت رژیم غذایی سالم را از بزرگسالان می‌آموزند. والدینی که عادات غذایی سالم و ورزش منظم را در زندگی الگو قرار می‌دهند، در نهایت این عادات مفید را به کودکان خود و نسل‌های بعدی منتقل خواهند کرد. دایتون تنها به رژیم افراد عادی نپرداخته است، پس شما با خیال آسوده می‌توانید برای کودک اوتیسمی خود نیز رژیم غذایی مناسبی دریافت کنید. همچنین دریافت رژیم غذایی کودکان بیش فعال نیز از طریق وب‌سایت دایتون امکان‌پذیر است.

انواع رژیم های دایتون

حال که با انواع مزایای رعایت رژیم غذایی سالم آشنا شدید باید بدانید ما با 3 نوع رژیم آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما هستیم تا زندگی سالم‌تری را تجربه کنید. این 3 نوع رژیم دایتون عبارت هستند از:

 1. رژیم سبک زندگی
 2. رژیم کاهش وزن
 3. رژیم ورزشی

رژیم سبک زندگی

رژیم سبک زندگی خود شامل زیرمجموعه‌هایی است که بنابر نیاز می‌توانید با مبلغی بسیار مقرون‌به‌صرفه آن‌ها را خریداری کنید. رژیم سبک زندگی شامل موارد زیر است:

 1. رژیم سم‌زدایی
 2. رژیم گیاه‌خواری
 3. رژیم غذایی کودکان اوتیسم
 4. رژیم دوره بارداری
 5. رژیم غذایی بدون گلوتن
 6. رژیم غذایی کودکان بیش فعال

هدف از رژیم سم‌زدایی این است ترکیبات اضافی و زیان‌بار و سموم از بدن شما حذف شوند و بتوانید کاهش وزن سریع و بازتوانی بدن را به بهترین حالت تجربه کنید.

رژیم گیاه‌خواری اهدافی از جمله دریافت فیبر زیاد و مقدار زیادی ویتامین مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان و چربی اشباع را دنبال می‌کند.

در رژیم غذایی کودکان اوتیسم اهداف مهم شامل کنترل علائم اوتیسم، بهبود رفتارهای نابهنجار غذایی و کاهش حساسیت‌های بویایی در کودکان اوتیسمی است.

یکی دیگر از رژیم‌های سبک زندگی رژیم دوره بارداری است که هدف از این دوره این است که شیردهی، رشد و پرورش جنین و به طور کلی دوره باروری به سالم‌ترین حالت ممکن پیش رود.

رژیم غذایی بدون گلوتن یکی دیگر از رژیم‌های غذایی سبک زندگی است که هدف از آن حذف گلوتن، کاهش وزن و سلامتی دستگاه گوارش است.

اگر کودکان بیش فعال دارید رژیم غذایی کودکان بیش فعال که زیرمجموعه سبک زندگی است می‌تواند به شما و کودکتان کمک کند. با رعایت این رژیم غذایی می‌توانید توجه و تمرکز کودکان خود را بالا ببرید، تغذیه او را موردتوجه قرار دهید و از سوءتغذیه کودک بیش فعال خود جلوگیری کنید.

رژیم غذایی کاهش وزن

رژیم کاهش وزن شامل 3 رژیم متفاوت است که در ادامه به معرفی مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

 • رژیم غذایی مدیترانه‌ای
 • رژیم کتو
 • رژیم فشرده ۴ هفته‌ای

در رژیم غذایی مدیترانه‌ای اهدافی همچون کاهش کلسترول و چربی خون، سلامت بدن و سلامت قلب و عروق، حذف احساس گرسنگی مدنظر است.

در رژیم غذایی کتو هدف کاهش وزن سریع بدون گرسنگی است. همچنین تقویت بافت‌های ماهیچه‌ای و بالابردن متابولیسم بدن نیز مدنظر خواهد بود.

هدف از رژیم فشرده چهار هفته‌ای این است که بتوانید به رژیم غذایی متعادل دست پیدا کنید و در انتخاب واحدهای غذایی خود احساس آزادی داشته باشید. همچنین بتوانید با توجه به دستورهای غذایی متفاوت رژیم غذایی سالمی را رعایت کنید.

رژیم ورزشی دایتون

سه نوع رژیم ورزشی می‌توانید از دایتون دریافت کنید.

 • رژیم عضله‌سازی
 • رژیم هوازی
 • رژیم فیت بادی

هدف از رژیم عضله‌سازی این است که بتوانید بهتر عضله‌سازی کنید و توان ورزشی خود را افزایش دهید. همچنین افزایش انرژی بدن نیز تا حد زیادی مدنظر این نوع رژیم ورزشی است.

رژیم هوازی یکی از بهترین رژیم‌های دایتون محسوب می‌شود که می‌توانید در آن، کاهش وزن و افزایش توان ورزشی و توصیه‌های کمکی مفیدی را دریافت کنید.

رژیم فیت بادی به شما کمک می‌کند ۴ کیلوگرم کاهش وزن در هفته را تجربه کنید و به اندام رویایی خود برسید و از کاهش وزن خود لذت ببرید.

تمامی رژیم‌های ذکر شده را می‌توانید به‌صورت یک‌ماهه سه‌ماهه و یا شش‌ماهه دریافت کنید. تنها رژیم چهارهفته‌ای به شکل ۴ هفته‌ای قابل دریافت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *