8 غذای ضد التهاب

8 غذای ضد التهاب

8 غذای ضد التهاب رایج در کارائیب را در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم. التهاب واکنش طبیعی بدن در برابر آسیب و عفونت است. همراه ما باشید تا با مواد غذایی شگفت انگیز و خواص بی نظیرشان آشنا شوید.

کاکائو و شکلات تلخ

فلاوانول‌ها، آنتی اکسیدان موجود در محصولات کاکائویی هستند که خواص ضدالتهابی دارند. آن‌ها می‌تواند از سلامت رگ‌های خونی محافظت کرده و به ‌طور بالقوه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته را کاهش دهد.

علاوه بر این، کاکائو و شکلات تلخ غنی از فلاوانول بوده و با افزایش تولید اکسید نیتریک از آسیب رگ‌های خونی ناشی از استرس اکسیداتیو که با افزایش سن و در افراد سیگاری روی می‌دهد، محافظت کند.

هر چه درصد خلوص شکلات بیشتر باشد، فلاوانول ها و خواص آنتی اکسیدان بیشتر می‌شود.

گیلاس هند غربی (acerola)

گیلاس غربی هند، که (Malpighia emarginata) نیز نامیده می‌شود، به دلیل سطح بالای اسید اسکوربیک (ویتامین C بسیار مورد تحسین و استقبال قرار گرفته است.

ویتامین C با کاهش تعداد رادیکال‌های آزاد برای متابولیسم در بدن با التهاب مبارزه می‌کند. تحقیقاتی در حال بررسی است تا پتانسیل این ماده غذایی در کاهش میزان برخی سرطان‌ها مشخص شود. این میوه بین بهار و پاییز شکوفا می‌شود و می‌توان آن را به صورت خام میل کرد یا به صورت آب میوه نوشید.

فلفل دلمه‌ای

خانواده فلفل‌ها مثل فلفل قرمز یا فلفل دلمه‌ای (Capsicum annum) دارای ترکیبات فیتوشیمیایی هستند که خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی قوی دارند. این خانواده دارای فلاونوئیدها، کوئرستین، آلکالوئیدها، کاروتنوئیدها و کپسایسینوئیدها هستند. کپسایسین، جزء فلفل‌های تند هستند که باعث کاهش التهاب توسط بافت چربی در موش‌های صحرایی چاق می‌شود.

سورل قرمز

سورل قرمز(Hibiscus sabdariffa) که با نام رزل نیز شناخته‌ می‌شود، پایه اصلی در طب سنتی است.

مطالعات حیوانی و انسانی نشان داد که سورل قرمز می‌تواند فشارخون و کلسترول را کاهش دهد. همچنین در کاهش وزن، مقاومت به انسولین و نشانگرهای التهابی نقش دارد.

مزایای سورل قرمز را می‌توان به مقدار زیاد آنتوسیانین‌ها، بر روی سایر پلی فنول‌ها و اسید هیبیسکوس نسبت داد.

پشن فروت

عصاره‌ خانواده پشن ها، از جمله میوه‌های پشن فروت مدت‌ها است که جز داروهای گیاهی قلمداد می‌شود و برای درمان اضطراب و اختلالات تشنجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میوه دارای ترکیبات ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی قوی مانند فلاونوئیدها، پیکاتانول و تریترپنوئیدها است و در میزان فشارخون، کلسترول و سطح بالای قند خون تاثیرگذار خواهد بود.

زردچوبه

زردچوبه با داشتن ماده کورکومین دارای خواص ضدالتهابی است و از مغز محافظت می‌کند و با دیابت، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های روده، آرتریت، التهاب با چاقی و سرطان مبارزه می‌کند. کورکومین ترکیب فعال موجود در زردچوبه است که خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی دارد.

زنجبیل

اجزای اصلی فعال آن مسیرهای آنزیمی مرتبط با التهاب ناشی از چاقی، آرتریت روماتوئید، پیری و بیماری‌های عصبی را بهبود می‌بخشد. مطالعات نشان می‌دهد که عصاره کامل زنجبیل یا 6 shogaol ممکن است التهاب مزمن ریه را کاهش دهد. در طی مطالعات و آزمایشات مختلف نشان داده شد که می‌توان در آینده زنجبیل را به‌ عنوان یک درمان برای آسم مورد استفاده قرار داد.

دارچین

در طی یک بررسی نشان داده شد که مصرف دارچین به‌ طور قابل‌توجهی التهاب را کاهش می‌دهد. اما از سوی دیگر، دو آزمایش بالینی بر روی افراد مورد نظر به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف دارچین سطح کلسترول را کاهش می‌دهد اما به‌ طور ناپیوسته باعث کاهش التهاب نیز خواهد شد.

در نهایت اصلاح سبک زندگی

کیفیت پایین خواب و سطح بالای استرس ممکن است التهاب را افزایش دهد. همچنین این عارضه خطر ابتلا به بیماری قلبی را نیز افزایش خواهد داد. 7-9 ساعت خواب در شبانه روز و ورزش کافی و مدیریت سلامت احساسی خود را به منظور مبارزه با التهاب در الویت قرار دهید. غذاهایی مانند سورل قرمز، زردچوبه و پشن فروت مصرف کنید زیرا آن‌ها دارای مواد موثر با خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی هستند که از سلامت شما حمایت می‌کنند.

سخن پایانی

از همراهی شما با دایتون متشکریم. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات مفیدی در زمینه انواع غذاهایی که به کاهش التهاب در شما کمک می‌کند، بپردازیم. علاوه بر مواد غذایی مفیدی که معرفی کردیم، سعی کنید روزانه از خواب کافی بهره‌مند شوید تا علاوه بر حفظ شادابی کمتر دچار التهاب شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *