کودکانی که گوشت نمی خورند

کودکانی که گوشت نمی خورند

کودکانی که گوشت نمی خورند ، اگر فرزند شما برخی مواد غذایی خاص را دوست ندارد و نمی خورد به احتمال زیاد دچار کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی خواهد شد. البته کودکان معمولاً در دوره هایی از برخی غذاها بدشان می آید و دوباره پس از مدتی به آنها علاقه پیدا می‌کنند. این هفته عاشق موز و پنیر هستند، هفته بعد از این دو بیزار می‌شوند.اما کودکانی که گوشت نمی خورند، همیشه باعث نگرانی والدین هستند. این هفته دایتون راهکارهای زیادی برای کودکانی که گوشت نمی خورند، ارائه می دهد…

اگر فرزند شما نسبت به برخی غذاها روی خوش نشان نمی‌دهد و به خوردن آن ها هیچ تمایلی ندارد، راهکارهای زیادی برای تشویق او به خوردن آن غذا ها وجود دارد. رژیم غذایی کودکان باید متعادل و غنی باشد. اگر فرزند شما خوردن گوشت را دوست ندارد از راهکارهای زیر استفاده کنید.

 

کودکانی که گوشت نمی خورند

 

حتما بخوانید: راهنمای کامل تغذیه نوزاد(قسمت چهارم ویتامین ها)

 اگر فرزند شما تکه‌های بزرگ گوشت را دوست ندارد

اگر فرزند شما تکه‌های بزرگ گوشت را دوست ندارد و نمی‌تواند آنها را خوب بجود، در غذاها از گوشت چرخ کرده استفاده کنید. نه تنها گوشت قرمز، بلکه شما می توانید گوشت مرغ و بوقلمون را نیز چرخ کنید و با آنها انواع غذاها را درست کنید.

برخی کودکان که گوشت را در غذاها و در کنار سایر مواد غذایی دوست ندارند، از خوردن گوشت به تنهایی بدشان نمی‌آید. برای مثال شما می توانید ران مرغ را به دست فرزندتان بدهید. با اینکار فرزند شما علاوه بر اینکه گوشت اطراف استخوان را می خورد، می تواند با استخوان آن نیز سرگرم شود.

کودکانی که گوشت نمی خورند

از انواع مختلف گوشت استفاده کنید

گوشت قرمز نسبت به گوشت مرغ طعمی قوی‌تر و جنس متفاوتی دارد. به فرزندتان ماهی بدهید تمام انواع ماهی ها دارای پروتئین و آهن هستند درست مانند گوشت و در عین حال میزان چربی‌های اشباع شده در ماهی در مقایسه با گوشت بسیار کمتر است. با انتخاب ماهی‌های چرب علاوه بر پروتئین و آهن شما مقادیر زیادی امگا ۳ نیز برای فرزندتان فراهم می کنید.

حتما بخوانید: راهنمای کامل تغذیه نوزاد(قسمت سوم مواد معدنی)

 

کودکانی که گوشت نمی خورند

از جایگزین های گوشت استفاده کنید

گاهی اوقات می توانید از جایگزین های گوشت مانند سویا برای تهیه برخی غذاها استفاده کنید. طعم جایگزینها معمولاً ملایم تر از گوشت است. از برخی مواد غذایی مانند عدس،  نخود و لوبیا که خاصیتی مشابه گوشت دارند، بیشتر در غذاها استفاده کنید.

 

با گوشت غذاهای جدید درست کنید

 

حتما بخوانید: شیر مادر، کامل ترین غذای نوزاد

با گوشت غذاهای جدید درست کنید

اگر شما با گوشت فقط غذاهای خاصی را درست می کنید، به احتمال زیاد فرزند شما از تمام آن غذا ها خوشش نمی آید نه اینکه از گوشت بدش بیاید. سعی کنید غذاهایی با طعم متفاوت برای فرزندتان درست کنید. کمی گوشت چرخ کرده پخته شده را به همراه کمی پنیر پیتزا و ادویه های دلخواه بر روی نان تست بریزید و در فر مایکروویو بگذارید تا پنیر کاملاآب بشود. این کار طعمی متفاوت و ظاهری جذاب برای غذا ایجاد میکند.

 

از انواع مختلف پروتئین استفاده کنید

از انواع مختلف پروتئین استفاده کنید

کودک شما احتیاج به انواع مختلف پروتئین برای دریافت آمینو اسیدهای لازم به بدنش دارد. از گزینه های زیر استفاده کنید: تخم‌مرغ کاملاً پخته، شیر پرچرب، پنیر و ماست، انواع مختلف لوبیا، انواع مختلف نخود، عدس، دانه‌های روغنی، پروتئین گندم: این نوع پروتئین در برخی نان ها وجود دارد. اگر فرزند شما به هیچ عنوان حاضر به خوردن گوشت نیست نگران نشوید می توانید تمام پروتئین‌های لازم برای بدن او را از طرق دیگر مانند استفاده از برخی انواع سبزیجات برای او فراهم کنید برای این کار با متخصص تغذیه مشورت نمایید.

 

حتما بخوانید: چرا کودکم چاق است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *